כמה טיפים עבור בחירה נכונה במסלול משכנתא משתלם

כמה טיפים עבור בחירה נכונה במסלול משכנתא משתלם

הצ’ק ליסט הישראלי כמו שהוא כולל את הטיסה להודו וכמו שהוא כולל את תחילת לימודי התואר הראשון, הוא, בין היתר מביא צעירים רבים לנהור לחיפוש אחרי דירה. הסיבות לכך ששוק הנדלן הישראלי בנוי רובו ככולו מישראלים המבקשים לרכוש לעצמם דירות, הן רבות.

קודם כל, אל תשכחו כי הישראלים, בסופו של יום, הם בנים למהגרים. רבים מההורים של הורינו הגיעו למדינה מארצות שונות בהן לא פעם נישלו אותם מכל רכושם. רכישה של דירה ואחיזה בקרקע הם כמעט חלק מהדי אן אי של הישראלים במדינת ישראל. בנוסף, שימו לב כי הנהירה לרכישת דירות מותאמת לעליה הגדולה במחירי הנדלן שלא מפסיקים לעלות, כך שמי שיש לו כסף לא מרשה לעצמו לחכות על הגדר בזמן שכל מי שבמעמדו רוכש לעצמו נכס. לכך בואו נוסיף את המשברים העולמיים שפקדו אותנו ב2008 ועכשיו, לאור מגיפת הקורונה ונראה כיצד בארץ כמו בכל העולם, כאשר לאנשים יש כסף פנוי והם מחפשים איפה להשקיע אותו, הם בדרך כלל ישקיעו אותו בהשקעה בטוחה כמו נדלן.

אם אתם מעוניינים לרכוש דירה ולקחת משכנתא, אנחנו כאן כדי לספק לכם כמה רעיונות שיהפכו את התהליך ליעיל יותר, איכותי יותר, כזה שיאפשר לכם לקבל את המסלול המשתלם ביותר. אנחנו מעוניינים לעזור לכם להבין בדיוק מה אתם צריכים לעשות לאורך כל הדרך.

אז מה הטיפים של המומחים שלנו למשכנתא משתלמת

קודם כל, חשוב להגיד כי כל אחד והסיפור שלו. יש כאלו המגיעים עם הון עצמי גבוה יחסית לרכישה של הדירה ולכן אחוזי ההלוואה קטנים יחסית, יש כאלו המגיעים עם סכום נמוך יותר. יש כאלו המגיעים לתהליך כאשר הם יודעים כי הם לומדים מקצועות נחשבים ולכן יכולים לצפות הכנסות גבוהות בעתיד, יש כאלו שמגיעים לתהליך כאשר הם לא בטוחים כמה הם עתידים להרוויח בעתיד וכן הלאה. כך שכאשר אנחנו מדברים על נקיטה במסלול המשתלם ביותר, חשוב כמובן לזכור כי כאן יש רק כמה טיפים כלליים שלא יכולים להחליף את הסיוע אותו תקבלו בחפץ לב מאיש מקצוע מנוסה שיעזור לכם לעבור את התהליך באופן הטוב ביותר.

קודם כל, תעשו השוואה בין כמה בנקים שונים:  הטעות של רבים היא שהם הולכים לבנק הקבוע שלהם ושם מחליטים לבחור במסלול המשכנתא המשתלם יותר כביכול. אבל, אתם שוכחים כי הבנקים, כמו כל גוף המעוניין להתפרנס, צריך אתכם. הוא צריך אתכם ולכן הוא יעשה מה שצריך כדי להביא אתכם לבנק הספציפי הזה. כך שההמלצה הראשונה שלנו היא לא ללכת לבנק אחד אלא לעשות סיבוב בכל הבנקים והגופים הפיננסיים ד שתמצאו את המסלול המשתלם ביותר עבורכם.

שלב שני, ההמלצה היא תמיד לעשות מה שאתם יכולים כדי להקטין את כמות התשלומים: הבעיה ברכישה של דירה היא שבכל חודש בו אתם מחזירים את ההחזר החודשי, אתם כמובן מחזירים גם את הריבית. גובה הריבית משתנה מבנק לבנק, אבל בגדול אנחנו יכולים להגיד כי ככל שיש יותר  תשלומים כך אתם משלמים יותר מסכום הכסף אותו אתם יכולים לחסוך בטווח הארוך. אנחנו כמובן לא ממליצים לכם להיכנס למינוס, אבל אנחנו כן מציעים לעשות את הצעדים הכלכליים הנדרשים כדי להגיע למספר מועט של תשלומים באופן יחסי.

עצה שלישית , בדקו בכל כמה חודשים מה המצב: התנאים הכלכליים משתנים כל הזמן. אל תחתמו פעם אחת בעשרים שנה. עשו בדיקה שנתית לראות איפה אתם עומדים ומה אתם יכולים לשנות.