מה צריך לדעת על מחזור משכנתא

מה צריך לדעת על מחזור משכנתא

תהליך של מחזור משכנתא הוא תהליך חשוב ולעיתים ממש הכרחי. כמו שאנחנו יודעים היטב היום, חלק ניכר מאחוז ההוצאות החודשיות למשפחה ממוצעת בישראל הולך לכל מה שקשור למחיה בסיסית, כלומר למשכנתא או לשכירות. מיחזור משכנתא היא הדרך שלכם, לדאוג לכך שמחיר ההחזר החודשי שלכם יירד מה שיאפשר לכם לחיות ברווחה כלכלית גדולה יותר.

הבעיה היא שרבים הלוקחים משכנתא פשוט לא עושים את הצעדים הנדרשים כדי להבטיח כי הכסף אותו הם ישלמו יהיה סכום הכסף המינימלי האפשרי. הסיבות לכך רבות, בין אם משום שבני הזוג הלוקחים את המשכנתא פשוט מרגישים כי הם לא מבינים בתחום ולכן מוטרדים מעשייתם של צעדים נדרשים עבור שיפור המצב, לעיתים הבעיה נובעת מכך שמחזור משכנתא לא נדמית בהתחלה ככזו ששווה את המאמץ הבירוקרטי. אבל, אנחנו מאמינים כי בירור בכל שנה מחדש של תנאי המשכנתא שלכם יכולה להוביל בסופו של יום לחיסכון משמעותי, כזה שיהיה שווה בסופו של דבר.

ההמלצה שלנו היא להתייחס לדברים בכובד ראש ולהבין במה מדובר. לשם כך אנחנו מעוניינים לשתף אתכם במידע שברשותינו.

כמה מילים על הסיבות בגינן בכלל נולד הרעיון של מחזור משכנתא

הרעיון של מחזור משכנתא נולד מתוך כך שמשכנתא לוקחים פעם אחת עבור עשרים או שלושים שנים קדימה. במונחים כלכליים מדובר על משהו שהוא כמעט בלתי אפשרי. הרי בסופו של יום, הכלכלה משנה את פניה כל הזמן. אם זה משום המצאות טכנולוגיות חדשות, אולי משום שפורצות מגיפות מפעם לפעם, מה שכמובן כולנו חווינו ביתר שאת על בשרינו, כך שלמעשה הרעיון של מחזור משכנתא הוא כמעט מתבקש. הרי בסופו של יום, אנחנו לא יכולים לחזות מראש את רמת האינפלציה, אנחנו לא יכולים לדעת מה יהיה המדד, אנחנו לא יכולים לדעת כמה נרוויח בעוד כמה עשורים, כאשר כל אלו לוטים בערפל בתחילת התהליך אין לנו ברירה אלא לברר ולעמוד על טיבם לאורך כל הדרך.

איך מבצעים שיחזור משכנתא

לפני שנדבר על מחזור משכנתא בואו נגיד כמה מילים על הרעיון של החזר המשכנתא עצמו. משכנתא בסופו של יום זה החזר חודשי אותו אנחנו מחזירים לבנק בתוספת ריבית. הריבית לעיתים צמודה למדד ולעיתים אינה צמודה למדד, תלוי בסוג המשכנתא אותו בחרתם לקחת מהבנק.

לעיתים החזרי המשכנתא מתפרסים על פני שנים רבות ואז בני הסוג מגלים כי השכר שלהם עלה במידה ניכרת ולכן הם יכולים להחזיר את המשכנתא בתקופה קצרה יחסית, מה שכמובן יוריד להם בהחזרי הריבית החודשית. כאשר הם מבצעים את הפעולה הזו היא נקראת שיחזור משכנתא כמובן.

לעיתים, החזרי המשכנתא צמודים למדד והמדד עולה פלאים, אז גם זה הזמן לבצע שחזור משכנתא, אולי לעבור בנק ולקבל בו תנאים טובים יותר, אולי הבנק שלכם שינה את ההסכמים שלו עם הלקוחות בעקבות שינויים שבית העסק הספציפי עובר, אולי משום שמגיפה עולמית הובילה את מדינת ישראל לנקוט בצעדים שיקלו על הזוגות הצעירים ורוכשי הדירות .

בכל אופן, חשוב לזכור כי קיימים תנאים רבים המאפשרים שיחזור משכנתא. אל תגידו שאתם לא תצליחו לעבור את התהליך, בכל כמה חודשים מתווספים נתונים נוספים לרשימה כך שללא יעוץ של איש מקצוע מנוסה אתם עלולים למצוא את עצמכם מפסידים לא מעט כסף לחינם.

אנחנו כאן כדי לתת לכם ייעוץ לאורך כל הדרך. החזרי המשכנתא החודשיים יכולים להיות נמוכים יותר ולהשאיר לכם רווחה כלכלית גדולה יותר. אנחנו כאן, צרו איתנו קשר.